In Spirit

INSTYTUT
REFLEKSOLOGII
WIELOWYMIAROWEJ

JAK POWSTAŁ INSTYTUT REFLESKOLOGII WIELOWYMIAROWEJ I CZYM RÓŻNI SIĘ OD SZKÓŁ UCZĄCYCH REFLESKOLOGII?

Moja przygoda z refleksologią zaczęła się w najtrudniejszym momencie mojego życia, niczym ratunek w czasie, gdy życie rodzinne i finansowe legło w gruzach a mój ukochany syn zachorował. Paradoksalnie, to pragnienie tego by wyzdrowiał, nakierowało mnie na refleksologię.

Często spotykam się z sytuacją, gdy zdobycie zawodu refleksologa, poprzedzone jest chęcią pomocy sobie lub bliskim.

 

I tak od zabiegów robionych rodzinie i bliskim, stałam się dyplomowaną refleksolog stóp, dłoni i twarzy, właścielką kilku gabinetów refleksologii, współpracującą ze specjalistami z branży, takimi jak orthofizjoterpeuci, rehabilitanci czy podolodzy. Moja wielka pasja jaką jest refleksologia,  stała się również moją pracą a postępy moich klientów w drodze do ich zdrowia, dawały niesamowite poczucie spełnienia.

Przez te lata poznałam osoby dzięki, którym moje podejście do refleksologii wciąż ewoluowało, od refleksologa, który wie do refleksologa, który wie i czuje. Intuicja odegrała ogromną rolę w moim życiu zawodowym oraz  prywatnym, sprawiając, że stało się ono wielką, niekończącą się przygodą.

 

I w końcu przyszedł czas, gdy w moim sercu zaczęło kiełkować jeszcze jedno pragnienie.

Pragnienie by po latach nauki, tysiącach przeprowadzonych zabiegów, zdobytym doświadczeniu i własnych odkryciach w zakresie refleksologii przekazać tę wiedzę dalej…

Pomysł kiełkował długo, naprawdę długo, bo nie tylko część merytoryczna miała istotne znaczenie a przede wszystkim świadoma intencja z jaką był tworzony. Dziś, po 2 latach, światło dzienne ujrzał jedyny i niepowtowarzalny, autorski program nauki zawodu refleksologa w nurcie refleksologii wielowymiarowej a wraz z nim powstał INSTYTU REFLEKSOLOGII WIELOWYMIAROWEJ, którego celem jest kształcenie refleksologów, którzy w sposób świadomy postrzegają istotę ludzką jako hybrydę ciała, umysłu i ducha, potrafią jako wyspecjalizowani terapeuci zaopiekować się swoim klientem w sposób wielowymiarowy, poprowadzić go przez proces zdrowienia, mając świadomość swojej roli a nade wszystko uwzględniając wolną wolę swojego klienta. Program jest wyjątkowy, ponieważ swoim zakresem obejmuje, wiedzę i praktykę zarówno z zakresu medycyny naturalnej i energetycznej, jak i  z zakresu medycyny konwencjonalnej, w tym z:

  • refleksologii klasycznej
  • refleksologii emocjonalnej
  • refleksologii intuicyjnej
  • psychobiologii
  • medycyny 5 żywiołów
  • litoterapii
  • orthofizjoterapii
  • podologii
  • oraz innych metod wspierania pracy organizmu tj balneologia czy aromaterapia.

 

Ponad to kompleksowo przygotowuje do pracy w zawodzie refleksologa poprzez edukowanie w zakresie prawnym, ubezpieczeniowym i biznesowym, dzięki czemu osoby kończące szkołę są pewnymi siebie terapeutami, mogącymi rozpocząć pracę jako refleksolog.

DLA KOGO NAUKA W NASZYM INSTYTUCIE BĘDZIE DOSKONAŁYM WYBOREM?

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, gdy serce wyrywa się do zmiany, rozwoju, poszerzenia horyzontów. W głowie pojawiają się podszepty by spróbować czegoś nowego, odważyć się pójść inną drogą niż zwykle. Ludzie zaczynają wtedy zadawać pytania, którą drogą w życiu pójść, właściwszym jest jednak przyjrzeć się w ciszy temu co pojawia się wokół nas, bo rzeczy wielkie przychodzą do nas niepostrzeżenie.

Jeżeli informacja o refleksologii i o naszym INSTYTUCIE dotarła właśnie do ciebie, być może jest to twoja droga. Naukę REFLEKSOLOGII WIELOWYMIAROWEJ może rozpocząć praktycznie każdy kto czuje, że właśnie tego pragnie, nie potrzebne jest  żadne wcześniejsze przygotowanie, ponieważ program jest tak szeroki i tak skomponowany, że ukończenie nauki i otrzymanie dyplomu gwarantuje uzyskanie wszelkich potrzebnych informacji i umiejętności, by móc być profesjonalnym refleksologiem.

W taki właśnie sposób, wiele lat temu, pojawiła się w moim życiu refleksologia i skradła moje serce  na zawsze.

JAK PRZEBIEGA PROGRAM NAUCZANIA?

Program nauczania obejmuje 8 zjazdów, w tym 8-my zjazd egzaminacyjny, podczas, którego odbędą się egzaminy teoretyczne i praktyczne oraz w przypadku osób, które przejdą je pomyślnie zostaną wręczone dyplomy refleksologa  ,uprawniające do wykonywania zawodu z zakresu refleksologii stóp, zgodnie z kodem zawodu 323011 (Zawód refleksolog jest zarejestrowany w „Polskiej klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy”). Program jest spójny z kartą zawodu refleksologa oraz został zgłoszony do rejestru instytucji szkoleniowych. 

Na każdym zjeździe uczestnicy dostaną materiały szkoleniowe z zakresu omawianego na danym zjeździe.

Pomiędzy zjazdami są zobowiązani trenować zdobyte umiejętności praktyczne na stopach swoich bliskich lub innych chętnych osób.

 

Z uwagi na profesjonalizm jakim charakteryzuje się nasza szkoła postanowiliśmy, że dla dobra współpracy naszej i naszych uczesrtniów, zapisanie się do INSTYTU poprzedzone będzie rozmową podczas, której będziemy mogli w jasny i klarowny sposób przedstawić co dla Was mamy i czym się charakteryzujemy a Wy będziecie mogli poczuć czy Wam to odpowiada, czy właśnie takiej refleksologii chcecie się uczyć.

Mamy świadomość, że nauka w naszej szkole to coś więcej niż sucha wiedza, to podróż w głąb siebie i zmiana życia na lepsze. Bez prawdziwego zaangażowania i otwartości na zmianę w postrzeganiu siebie i otaczającego nas świata, nie będzie możliwe w pełni skorzystanie z bogactwa tego programu. 

KIM SĄ WYKŁADOWCY W INSTYTUCIE REFLEKSOLOGII WIELOWYMIAROWEJ?

Do naszego zespołu zaprosiliśmy specjalistów różnych dziedzin, z którymi współpracujemy od lat i tak powstał zespół składający się z refleksologa, naturopaty, podologa oraz fizjoterapeutów.

Program został konsultowały z wyżej wymienionymi wykładowcami i to oni bezpośrednio będą przekazywać skondensowaną wiedzę ze swoich specjalizacji w taki sposób, żeby uczestnicy zajęć, mogli w praktyce wykorzystywać tę wiedzę w pracy refleksologa. Stąd wielowymiarowość naszego programu nauczania.

JAK ZATEM ZAPISAĆ SIĘ DO INSTYTUTU REFLEKSOLOGII WIELOWYMIAROWEJ ?

Każdą chętną osobę prosimy o email na adres inspiritrefleksologia@gmail.com  z krótkim opisem co zainteresowało ją w naszej ofercie oraz wszelkimi pytaniami jakie ma potrzebę zadać. W ciągu maksymalnie 7 dni odezwiemy się w celu umówienia rozmowy.

Jeżeli rozmowa utwierdzi cię w przekonaniu o wyborze naszego INSTYTUTU, kolejnym krokiem będzie wpłata zaliczki w wysokości 650 zł na numer konta podanego w mailu (zaliczka zostanie zaliczona na poczet opłaty za naukę) oraz podpisanie umowy o kształcenie w naszym INSTYTUCIE.

KIEDY ROZPOCZYNAJĄ SIĘ ZAJĘCIA?

Zajęcia rozpoczynają we wrześniu 2023 roku i potrwają do maja 2024 roku (z uwagi na pominięcie zajęć w miesiącu grudniu).

Dokładny harmonogram zostanie przesłany osobom zainteresowanym na adres email.

Program podzielony jest na 7 zjazdów edukacyjnych oraz 8-my zjazd egzaminacyjno- inauguracyjny a całość jest ściśle powiązana i odwzorowuje koncepcję systemu czakr, w energetycznym ciele człowieka.

Każdy zjazd trwa od piątku od godz.15.00 do  niedzieli do godz. 13.00, podzielony jest na trzy bloki podczas, których będziemy pracowali z ciałem, umysłem i duchem, stąd też pojawią się zajęcia z zakresu praktycznej pracy z ciałem, wiedzy teoretycznej i medytacje. Pomiędzy zjazdami, dla osób chętnych odbędzie się 1godzinne, wspólne spotkanie zoom, w celu zadania pytań i omówieniu wątpliwości.

CZY NALEŻY WZIĄĆ UDZIAŁ W KAŻDYM ZJEŹDZIE, BY MÓC PRZYSTĄPIĆ DO EGZAMINU I OTRZYMAĆ ZAWODOWY TYTUŁ REFLEKSOLOGA?

Tak, program został przewidziany  jako spójna koncepcja obejmująca wiedzę i praktykę z zakresu refleksologii wielowymiarowej i innych form wspierania pracy organizmu, tak by wykształcić swoich absolwentów i w profesjonalny sposób przygotować ich do wykonywania nauki zawodu refleksologa. W przypadku zdarzeń losowych i braku możliwości wzięcia udziału,w którymś ze zjazdów, zostanie ustalony indywidualny termin dla uczestnika tak by mógł nadrobić braki wynikające z nieobecności.

JAK WYGLĄDA PŁATNOŚĆ ZA ZAJĘCIA?

W celu umożliwienia  każdemu chętnemu do nauki zawodu refleksologa w naszym INSTYTUCIE i zapisania się do niego, zostały przewidziane 3 warianty opłaty za zajęcia:

 

I wariant

 opłata za całość  do 5 września 2023 – 8 800 zł

II wariant

 opłata w 3 ratach do 5 września 2023, 5 listopada 2023 i 5 stycznia 2024 – po 3200 zł (razem 9 600 zł)

III wariant

opłaty miesięczne do 5-tego dnia każdego miesiąca, w którym odbywa się zjazd po 1300 zł/m-c (razem 10 400 zł)

 

Chęć uczestnictwa w nauce zostaje potwierdzona przelaniem zaliczki w wysokości 650 zł na numer konta INSTYTUTU i podpisaniem umowy o kształcenie.