kosmetyki

terra zdrój

kosmetyki terra zdrój

Kosmetyki uzdrowiskowe, nazywane inaczej sanatoryjnymi, to preparaty, które zdobywają coraz większą popularność. A to wszystko dzięki surowcom naturalnym, na których bazują.

Chętnie służymy pomocą w doborze kosmetyków sanatoryjnych Terra Zdrój, dostępnych w naszych gabinetach.  Ich działanie potwierdzone jest przez naszych klientów oraz przez nas samych. Jesteśmy w nich zakochani, mamy nadzieję, że Was również urzekną tak jak nas.

Jeżeli jesteś terapeutą i pragniesz wprowadzić do swojej oferty lecznicze kosmetyki, skontaktuj się z nami, podzielimy się z tobą naszym doświadczeniem.

Sprawdź dlaczego zyskują na popularności i dlaczego warto je stosować!

Co to są kosmetyki sanatoryjne?

Kosmetyki uzdrowiskowe powstają na bazie surowców naturalnych, które wydobywane są przez podmioty uzdrowiskowe. Surowce takie są stosowane do wykonywania zabiegów prozdrowotnych, ale również stanowią świetną bazę do tworzenia preparatów. Kosmetyki sanatoryjne dzielą się na te o walorach terapeutycznych oraz propozycje, dzięki którym można zaplanować w domu swoje własne, uzdrowiskowe SPA.

Zalety kosmetyków uzdrowiskowych

Kosmetyki z sanatorium warto mieć w swojej kosmetyczce, szczególnie jeśli zależy nam na łagodnej pielęgnacji skóry, przeznaczonej dla skóry wrażliwej. Przyjrzyjmy się ich najważniejszym zaletom:

Delikatność i bezpieczeństwo

Dzięki kosmetykom sanatoryjnym możemy zaplanować niezwykle delikatną pielęgnację dla naszej skóry. Preparaty te nie zawierają agresywnych, mocnych składników myjących i są całkowicie bezpieczne nawet dla skóry alergicznej. Wykazują kojące i regenerujące działanie, dzięki czemu świetnie radzą sobie z drobnymi podrażnieniami i uszkodzeniami skóry. Są również bezpieczne dla kobiet w ciąży, a także świeżo upieczonych mam, które karmią piersią.

Lecznicze składniki naturalne

W kosmetykach sanatoryjnych z Uzdrowiska Połczyn (TERRA Zdrój) znajdziemy m.in. borowinę, czyli organiczny torf, który ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, a także odżywia skórę i poprawia jej ukrwienie. Formuły połczyńskich preparatów zawierają również wody solankowe pełne minerałów, które pielęgnują skórę i niwelują drobne stany zapalne.

Wieloletnia tradycja uzdrowiskowa

Wielką zaletą kosmetyków uzdrowiskowych, jest to, że składniki na których bazują wykorzystywane są powszechnie w sanatoryjnych terapiach leczniczych. Z pomocą borowiny i solanek od wielu lat leczy się w uzdrowiskach najróżniejsze schorzenia i przypadłości. Warto także pamiętać, że składniki naturalne z uzdrowisk poddawana są regularnym badaniom, które potwierdzają ich wysoką jakość.

 

Polskie produkty

Sięgając po polskie kosmetyki sanatoryjne, można mieć pewność, że wybiera się produkty, które podlegają wielu restrykcjom. Ich przestrzeganie jest weryfikowane przez szereg polskich instytucji, co przemawia za wysokim bezpieczeństwem preparatów. Surowce naturalne pochodzą ze sprawdzonych, krajowych źródeł, a ich jakość staje się priorytetem w produkcji.